Replacement TOSHIBA Satellite A660-BT3N25X Laptop Battery (10.8V 5200mAh)
Product Specifications
Item Number:NTB38176B
Type:Li-ion
Volt:10.8V
Capacity:5200mAh
Wattage:56Wh
Cells:6 Cell
Color:Black
Weight:305.15g
Length:205.00 x 49.70 x 20.10mm
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
Quantity:
Buy Now
Replacement TOSHIBA Satellite A660-BT3N25X Laptop Battery (10.8V 8800mAh)
Product Specifications
Item Number:NTB381712B
Type:Li-ion
Volt:10.8V
Capacity:8800mAh
Wattage:95Wh
Cells:12 Cell
Color:Black
Weight:667g
Length:234.00 x 49.75 x 41.40mm
30%OFF
  • Warranty & Returns
* Longer run-time and battery life - thanks to modern Lithium technology without memory effect.
* Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage.
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met.
* 100% compatible in replacing your original battery.
* Designed to meet or exceed the runtime of your genuine TOSHIBA Satellite A660-BT3N25X battery.
Why buy TOSHIBA Satellite A660-BT3N25X replacement battery from BuyBatteryCharger.co.uk?
Related Products
corrupted image
Replacement TOSHIBA Satellite A660-BT3N25X Laptop AC Adapter
Input:AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz   Output Voltage:19V   Connector Size:5.5 * 2.5mm   Output Current:4.74A   Power:90W