Replacement ASUS Eee PC 1201PN-SIV021M Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAS40W19V2.1A-2.5*0.7U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19V
Output Current :2.1A
Power :40W
Connector Size :2.5 * 0.7mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ASUS Eee PC 1201PN-SIV021M charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.
Our Advantages:
* The package includes a ASUS Eee PC 1201PN-SIV021M charger and a free power cable.
We Promise:
Related Products
corrupted image
Replacement ASUS Eee PC 1201PN-SIV021M Laptop Battery
Volt:11.1 V   Capacity:5200 mAh
corrupted image
Replacement ASUS Eee PC 1201PN-SIV021M Laptop Car Charger
Input:DC 10-15V max 10A   Output Voltage:19V   Output Current:2.1A   Power:40W   Connector Size:2.5 * 0.7mm