Home / Laptop Battery / LENOVO / Yoga 6 13ABR8-83B20011MJ
Replacement LENOVO Yoga 6 13ABR8-83B20011MJ Laptop Battery (15.52V 3815mAh)
Product Specifications
Item Number:NLVL21M4PE24B
Type:Li-Polymer
Volt:15.52V
Capacity:3815mAh
Wattage:59Wh
Cells:4 Cell
Color:Black
Weight:400g
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
* Longer run-time and battery life - thanks to modern Lithium technology without memory effect.
* Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage.
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met.
* 100% compatible in replacing your original battery.
* Designed to meet or exceed the runtime of your genuine LENOVO Yoga 6 13ABR8-83B20011MJ battery.
Why buy LENOVO Yoga 6 13ABR8-83B20011MJ replacement battery from BuyBatteryCharger.co.uk?
Related Products
corrupted image
Replacement LENOVO Yoga 6 13ABR8-83B20011MJ Laptop AC Adapter
Input:AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz   Connector Size:USB Type-C   Power:45W   Output Current:2.25A   Output Voltage:20V