Replacement HP G60-442OM Laptop Battery (10.8V 5200mAh)
Type:Li-ion
Volt:10.8V
Weight:366g
Length:204.90 x 49.75 x 21.25mm
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
Quantity:
Buy Now
Replacement HP G60-442OM Laptop Battery (10.8V 8800mAh)
Type:Li-ion
Volt:10.8V
Weight:656g
Length:218.40 x 60.55 x 42.7mm
30%OFF
* 100% compatible in replacing your original battery.
* Designed to meet or exceed the runtime of your genuine HP G60-442OM battery.
Why buy HP G60-442OM replacement battery from BuyBatteryCharger.co.uk?
Related Products
corrupted image
Replacement HP G60-442OM Laptop AC Adapter
Input:AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz   Output Voltage:18.5V   Output Current:3.5A   Power:65W   Connector Size:7.4 * 5.0mm