Replacement ASUS X512UF-BQ135T Laptop Battery (7.6V 4200mAh)
Product Specifications
Item Number:NASC21N1818-4J2B
Type:Li-Polymer
Volt:7.6V
Capacity:4200mAh
Wattage:32Wh
Cells:2 Cell
Color:Black
Weight:228g
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
Quantity:
Buy Now
Product Specifications
Item Number:NASB21N1818-6J2B
Type:Li-Polymer
Volt:7.6V
Capacity:4200mAh
Wattage:32Wh
Cells:2 Cell
Color:Black
Weight:238g
30%OFF
Quantity:
Buy Now
Replacement ASUS X512UF-BQ135T Laptop Battery (7.6V 5000mAh)
Item Number:NASC21N1818-1-7J2B
Volt:7.6V
Wattage:38Wh
Weight:228g
Length:197 x 86 x 8mm
30%OFF
  • Warranty & Returns
* Longer run-time and battery life - thanks to modern Lithium technology without memory effect.
* Guaranteed safety: Protected against Short-circuits, Overheating and Overvoltage.
* Each cell is separately tested in order to ensure professional standards are met.
* 100% compatible in replacing your original battery.
* Designed to meet or exceed the runtime of your genuine ASUS X512UF-BQ135T battery.
Why buy ASUS X512UF-BQ135T replacement battery from BuyBatteryCharger.co.uk?
Related Products
corrupted image
Replacement ASUS X512UF-BQ135T Laptop AC Adapter
Input:AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz   Output Voltage:19V   Output Current:2.37A   Power:45W   Connector Size:4.0 * 1.35mm