Replacement ASUS Eee PC 1201HA-SIV021M Laptop Car Charger
Product Specifications
Item Number:LCAS40W19V2.1A-2.5*0.7U
Input :DC 10-15V max 10A
Output Voltage:19V
Output Current :2.1A
Power :40W
Connector Size :2.5 * 0.7mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why Buy ASUS Eee PC 1201HA-SIV021M car adapter From buybatterycharger.co.uk?
* We offer a wide selection of DC Adapter in multiple brands and specifications.
Our Advantages:
We promise:
Related Products
corrupted image
Replacement ASUS Eee PC 1201HA-SIV021M Laptop Battery
Volt:11.1 V   Capacity:5200 mAh
corrupted image
Replacement ASUS Eee PC 1201HA-SIV021M Laptop AC Adapter
Input:AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz   Output Voltage:19V   Output Current:2.1A   Power:40W   Connector Size:2.5 * 0.7mm