Replacement ASUS A17-150P1A Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAS120W19V6.32A-5.5*2.5U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19V
Output Current :6.3A
Power :120W
Connector Size :5.5 * 2.5mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
Quantity:
Buy Now
Product Specifications
Item Number:AAS150W20V7.5A-4.5*3.0U
Output Voltage:20V
Output Current :7.5A
Power :150W
Connector Size :4.5 * 3.0mm
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ASUS A17-150P1A charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.