Replacement ACER TravelMate 2413NWLM Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAC90W19V4.74A-5.5*1.7U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19V
Output Current :4.74A
Power :90W
Connector Size :5.5 * 1.7mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ACER TravelMate 2413NWLM charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.
Our Advantages:
* The package includes a ACER TravelMate 2413NWLM charger and a free power cable.
We Promise:
Related Products
corrupted image
Replacement ACER TravelMate 2413NWLM Laptop Car Charger
Input:DC 10-15V max 10A   Output Voltage:19V   Power:65W / 90W   Output Current:3.42A / 4.74A   Connector Size:5.5 * 1.7mm