Replacement ACER Spin 1 SP114-31-C240 Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAC45W19V2.37A-3.0*1.1U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19V
Output Current :2.37A
Power :45W
Connector Size :3.0 * 1.1mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ACER Spin 1 SP114-31-C240 charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.
Our Advantages:
* The package includes a ACER Spin 1 SP114-31-C240 charger and a free power cable.
We Promise:
Related Products
corrupted image
Replacement ACER Spin 1 SP114-31-C240 Laptop Battery
Volt:7.4 V   Capacity:4800 mAh