Replacement ACER Nitro 17 AN17-51-71QK Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAC330W19.5V16.9A-5.5*1.7U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19.5V
Output Current :16.9A
Power :330W
Connector Size :5.5 * 1.7mm
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ACER Nitro 17 AN17-51-71QK charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.
Our Advantages:
* The package includes a ACER Nitro 17 AN17-51-71QK charger and a free power cable.
corrupted image
Replacement ACER Nitro 17 AN17-51-71QK Laptop Battery
Volt:15.4 V   Capacity:5716 mAh