Replacement ACER Nitro 17 AN17-41-R0H7 Laptop AC Adapter
Product Specifications
Item Number:AAC330W19.5V16.9A-5.5*1.7U
Input :AC 100 ~ 240V, 50 ~ 60Hz
Output Voltage:19.5V
Output Current :16.9A
Power :330W
Connector Size :5.5 * 1.7mm
Power Cable:UK / EU / AU / US (Free)
Condition:Brand New, Replacement, 1 Year Warranty
Availability:In Stock , ETA: 4-12 working days
30%OFF
  • Warranty & Returns
Why buy ACER Nitro 17 AN17-41-R0H7 charger UK from buybatterycharger.co.uk?
* Energy-saving design. Compliant with EU ERP and US Energy Star standards, with standby power consumption below 0.3W and charging efficiency exceeding 85%, saving electricity costs without affecting performance, combining environmental friendliness and practicality.
Our Advantages:
* The package includes a ACER Nitro 17 AN17-41-R0H7 charger and a free power cable.
We Promise:
Related Products
corrupted image
Replacement ACER Nitro 17 AN17-41-R0H7 Laptop Battery
Volt:15.4 V   Capacity:5716 mAh